а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ебиветер

мн. ебиветри
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 41963
апаш, денгуба
Англиски: crook
Употреба: Вулгарно , Разговорно
Примери:
Ќе направам пуздер пред јавноста од тој ебиветер и неранимајко.