а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

иле

Види и: илје (ср.)
(едн.)
Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 26953
илје
Англиски: swindle Турски: hile
Примери:
Иле во игра карти, иле во животот!