а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

лавне

лавнат; лавни, лавнете; лавнав, лавнаа; лавнал; лавнат; лавнев, лавнеа; лавнел
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 16542
лае
Англиски: bark
Примери:
Кучето лавна и cе повлече.
Изведенки
1. лавнува несв.
лавнуваат
2. лавнување ср.
глаг. им.