а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

па

Вид збор: Прилог
Ранг: 6208
пак, повторно
Англиски: again
Употреба: Дијалектен збор
Примери:
Еве го, па иде.
Па ли ќе те чекам?