а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

прилично

Вид збор: Прилог
Ранг: 1214
Во доволна мера ги има својствата.
Англиски: considerably
Примери:
Собите беа прилично удобни.
Тие беа прилично далеку.